O MNIE

1908230_212114695655352_1996558567_nUtrzymywanie ładu, a nie porządkowanie nieładu to najwyższa zasada mądrości. Leczenie choroby po tym , jak się już pojawiła, przypomina kopanie studni dopiero wtedy, kiedy chce nam się pić.

~Kanon medycyny chińskiej Żółtego Cesarza

Od wielu lat interesuję się naturalnymi metodami leczenia i sama z nich korzystam. Dyplom refleksologa* uzyskałam w International Academy of Reflexology and Meridian Therapy Poland (refleksoterapia.pl).

Pracuję metodą opracowaną przez Inge Dougans – założycielkę IARAMT w Johannesburgu. Łączy ona refleksologię z chińską teorią meridianów – kanałów energetycznych, zaopatrujących cały organizm w energię życiową. Uwzględnia bowiem nie tylko punkty i obszary refleksoryczne stóp, lecz stymuluje też 6 głównych meridianów, znajdujących się  w stopach, przenikających najważniejsze narządy wewnętrzne. Pomaga to usunąć blokady energetyczne i przywrócić swobodny, niezakłócony przepływ energii w całym ciele.

Odbyłam następujące kursy i warsztaty:

  • Kurs refleksologii I° – Refleksologia receptorowa stóp – IARAMT Poland
  • Kurs refleksologii II° – Chiropraktyka stóp – IARAMT Poland
  • Kurs refleksologii III° – Refleksologia i terapia meridianowa – IARAMT Poland.
  • Kurs refleksologii głowy i twarzy –IARAMT Poland
  • Wpływ faz księżyca na ludzki organizm – Inge Dougans, IARAMT Poland
  • Układ oddechowy – Inge Dougans, IARAMT Poland

Zdobyłam też wiedzę z zakresu dietetyki i  zasad medycyny chińskiej, którą stale poszerzam. Odżywiam się i gotuję zgodnie z zasadą Pięciu Przemian.

W czasie zabiegów, jeśli pacjent tego sobie życzy, wykorzystuję energię Reiki. I, II oraz II specjalistyczny stopień ukończyłam u Janiny Ewy Jabłońskiej.

*Zawód refleksolog jest zarejestrowany w polskiej “Klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy” pod numerem 323011 (Dziennik Ustaw Nr 82 – Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27.04.2010 r.)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s